İade Koşulları

İade Koşulları

  • Müşteri, 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Bu 14 günlük süre; Müşteri’ nin malı teslim aldığı tarihte başlar. Ancak sözleşmenin kurulması ile ürünün teslimi arasında geçen süre içerisinde de Müşteri cayma hakkını kullanabilecektir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde kendisine satış ve teslimat işlemlerini yapan Uğur Yetkili Satıcısı’ na yöneltilmiş olması yeterlidir. Uğur Yetkili Satıcısı, cayma hakkı konusunda tüketicinin bilgilendirildiğini ispat etmekle yükümlüdür. Müşteri, cayma hakkı konusunda gerektiği şekilde bilgilendirilmezse, cayma hakkını kullanmak için on dört günlük süreyle bağlı değildir; ancak her hâlükârda bu süre cayma süresinin bittiği tarihten itibaren bir yıl sonra sona erer.
  • Müşteri cayma hakkını kullandığına dair bildirimi, cayma hakkı süresi dolmadan, yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcı ile kendisine satış ve teslimat işlemlerini gerçekleştiren Uğur Yetkili Satıcısı’ na yöneltmek zorundadır. Uğur tarafından internet ortamından cayma hakkına ilişkin kullanım seçeneğinin sunulması ve Müşteri tarafından bu seçeneğin kullanılması durumunda, Uğur, derhal cayma hakkının kullanıldığına ilişkin talebin kendisine ulaştığının teyidini Müşteri’ den almak zorundadır. Bu durumda cayma hakkının kullanıldığının ispatı Müşteri’ ye aittir.
  • Uğur Yetkili Satıcısı cayma hakkının kullanıldığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde varsa ürünün Müşteri’ ye teslim masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri Müşteri’ ye iade etmekle yükümlüdür. Uğur Yetkili Satıcısı, iade işlemini gerçekleştirirken Müşteri’ ye herhangi bir yükümlülük veya ek masraf yüklemeden tek seferde iadeyi gerçekleştirecektir.
  • Müşteri ise, cayma hakkını kullandığına dair bildirimi yönelttiği tarihten itibaren 10 gün içinde ürünü Uğur Yetkili Satıcısı’ na geri göndermek zorunda olup; cayma süresi içinde ürünü, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu olmayacaktır. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ nin 15. Maddesinde düzenlenen sözleşmeler mevzuat gereği cayma hakkının istisnalarını teşkil etmekte olup; bu maddede yer alan sözleşmeler söz konusu olduğunda Müşteri cayma hakkını kullanamayacaktır
Sohbete Tıkla
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhabalar,
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?